Jaki lek na pamięć i koncentrację wybrać?

leki na pamięć i koncentrację

Wraz z upływem lat zdolność mózgu to przyswajania informacji słabnie. Dzieje się tak ponieważ organizm się starzeje i nic na to nie poradzimy. Możemy jednak spowolnić ten proces używając leków wspomagających pamięć i koncentrację. Ciągły pośpiech i stresujący tryb życia wymaga od nas często 100% formy. Roztargnienie i zapominanie nie jest akceptowane. Dlatego leki na pamięć i koncentrację czy te wspomagające pracę mózgu są poszukiwane zarówno przez osoby starsze jak i młodzież. Często takiego wsparcia potrzebują także dzieci. Na szczęście można je dostać w sklepach i aptekach bez recepty.

Co powinny zawierać dobre leki na pamięć?

Leki na poprawę pamięci są bardzo popularne wśród studentów podczas sesji, kiedy trzeba przyswoić naprawdę dużą dawkę informacji. Jest to często kompleks witamin z grupy B wzbogacony magnezem, lecytyną, guaraną, kofeiną, wyciągiem z miłorzębu japońskiego, który ma stymulować pracę mózgu i niwelować uczucie zmęczenia. Po podobne preparaty często sięgają także pracownicy umysłowi. Coraz bardziej popularne jest także picie herbaty z yerba mate. Wszystkie suplementy diety zawierające kofeinę i guaranę są polecane dla zdrowych osób dorosłych.

Leki na koncentrację dla dzieci

Problem z koncentracją u dzieci jest zazwyczaj wynikiem braku wszystkich niezbędnych witamin i minerałów w organizmie. Intensywny rozwój wymaga ciągłego dostarczania wszystkich składników. Leki poprawiające pamięć dzieciom to multiwitaminy dostępne są w tabletkach, płynach czy cukierkach.

Lek na pamięć dla starszych a niepewność

Leki na pamięć dla osób starszych wykorzystuje się zazwyczaj, kiedy ta nie działa tak jak powinna. Niektóre strefy kory mózgowej nie działają już poprawnie. Występują wtedy problemy z przypominaniem sobie faktów czy słów, przekazywaniem ich dalej, nawet jeśli informacja była zasłyszana przed chwilą. Utrudniona jest w znacznym stopniu koncentracja. Zmniejsza się także zasób używanych słów. Ludzie starsi często przez problemy z pamięcią czują się zagubieni i niepewni. Leki na poprawę pamięci dla osób starszych z czasem stają się koniecznością.

Popularne leki na pamięć i koncentrację dla seniorów

Leki na pamięć i koncentrację dla osób starszych są bardzo chodliwym tematem, przez co nie jest łatwo wybrać odpowiedniego środka. Wyróżnić możemy przede wszystkim preparaty, które są dostępne na rynku polskim: Ginkofar, Bilobil Forte, DopelHertz czyli preparaty z wyciągów roślinnych. Ze względu na częste trudności z przełykaniem leki na koncentracje dostępne są też w płynnej formie. Lek na pamięć dla starszych w płynie często zawiera alkohol, dlatego trzeba stosować go z umiarem.

Co powinny zawierać leki na poprawę pamięci dla osób starszych?

Chciałby się wręcz zadać pytanie o to, jak poprawić pamięć. Leki, które – na szczęście – są dostępne są pewnego rodzaju zielonym światłem dla naszych chęci. W aptekach istnieje szereg suplementów poprawiających pamięć, które warto stosować już przed wystąpieniem objawów. Lekarstwo na pamięć dla osoby starszej powinno być dobrane bardziej dokładnie ponieważ może mieć ona problemy z nadciśnieniem. Leki na pamięć dla tej grupy osób także mogą zawierać witaminy, kwasy omega-3, lecytynę czy magnez.  Jeśli suplementy te nie dają zadowalających rezultatów, należy udać się do lekarza i poprosić o leki na pamięć na receptę. Lekarz na pewno poleci odpowiedni na pamięć lęk.

Leki poprawiające pamięć mogą służyć każdemu z nas jeśli stosujemy je zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce. Warto z nich korzystać i wspomagać pracę mózgu żeby jak najdłużej cieszyć się dobrą pamięcią. Leki na pamięć nie są drogie więc dostępne są naprawdę dla każdego.

Źródła:
 1. MÓZG – rozwiń swój potencjał, Sylwester Kowalski, Polska 2017, wyd.1, ISBN: 978-83-65456-87-8
 2. Clinical Management of Memory Problems (2nd Edn) (PLE: Memory) Psychology Library Editions: Memory, Barbara Wilson, Nick Moffat, Psychology Press, 2014, ISBN: 1317685539, 9781317685531
Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

4 komentarze to “Jaki lek na pamięć i koncentrację wybrać?”

 1. Macha pisze:

  Moja babcia, żeby poprawić swoją pamięć, to często gra w szachy. Pomaga jej to i nadal cieszy się sprawnym umysłem 😉

 2. Geao pisze:

  Słyszałam, że uczenie się języków sprawia, ze w podeszłym wieku ludzie mają o wiele mniejsze problemy z koncentracją i skupieniem. Myślicie, że coś w tym może być?

 3. Luba pisze:

  Myyślę, że zdecydowanie coś może w tym być, tym bardziej, że język angażują praktycznie wszystkie partie mózgu! 🙂 Sama uwielbiam uczyć się języków i dlatego mam nadzieję, ze zaowocuje to w przyszłości.
  Poza tym stosuję też różne kapsułki na pamięć i skupienie. Najbardziej sprawdzają się Hustler Mind, chociaż mało o nich słychać.

 4. addie pisze:

  Potwierdzam – koleżanka mi dała jedno opakowanie Hustler Mind na spróbowanie. Zazdrościłam jej tego, ze w trakcie nauki do kolosów była taka skupiona. No i przyznała się, ze to po tym ^^

Zostaw odpowiedź

Uruchomione dzięki WordPress