Jaki lek na pamięć i koncentrację wybrać?

leki na pamięć i koncentrację

Wraz z upływem lat zdolność mózgu to przyswajania informacji słabnie. Dzieje się tak ponieważ organizm się starzeje i nic na to nie poradzimy. Możemy jednak spowolnić ten proces używając leków wspomagających pamięć i koncentrację. Ciągły pośpiech i stresujący tryb życia wymaga od nas często 100% formy. Roztargnienie i zapominanie nie jest akceptowane. Dlatego leki na pamięć i koncentrację czy te wspomagające pracę mózgu są poszukiwane zarówno przez osoby starsze jak i młodzież. Często takiego wsparcia potrzebują także dzieci. Na szczęście można je dostać w sklepach i aptekach bez recepty.


Nawigacja:

Co powinny zawierać dobre leki na pamięć?

Leki na poprawę pamięci są bardzo popularne wśród studentów podczas sesji, kiedy trzeba przyswoić naprawdę dużą dawkę informacji. Jest to często kompleks witamin z grupy B wzbogacony magnezem, lecytyną, guaraną, kofeiną, wyciągiem z miłorzębu japońskiego, który ma stymulować pracę mózgu i niwelować uczucie zmęczenia. Po podobne preparaty często sięgają także pracownicy umysłowi. Coraz bardziej popularne jest także picie herbaty z yerba mate. Wszystkie suplementy diety zawierające kofeinę i guaranę są polecane dla zdrowych osób dorosłych.

Leki na koncentrację dla dzieci


Problem z koncentracją u dzieci jest zazwyczaj wynikiem braku wszystkich niezbędnych witamin i minerałów w organizmie. Intensywny rozwój wymaga ciągłego dostarczania wszystkich składników. Leki poprawiające pamięć dzieciom to multiwitaminy dostępne są w tabletkach, płynach czy cukierkach.

Lek na pamięć dla starszych a niepewność

Leki na pamięć dla osób starszych wykorzystuje się zazwyczaj, kiedy ta nie działa tak jak powinna. Niektóre strefy kory mózgowej nie działają już poprawnie. Występują wtedy problemy z przypominaniem sobie faktów czy słów, przekazywaniem ich dalej, nawet jeśli informacja była zasłyszana przed chwilą. Utrudniona jest w znacznym stopniu koncentracja. Zmniejsza się także zasób używanych słów. Ludzie starsi często przez problemy z pamięcią czują się zagubieni i niepewni. Leki na poprawę pamięci dla osób starszych z czasem stają się koniecznością.

Popularne leki na pamięć i koncentrację dla seniorów

Leki na pamięć i koncentrację dla osób starszych są bardzo chodliwym tematem, przez co nie jest łatwo wybrać odpowiedniego środka. Wyróżnić możemy przede wszystkim preparaty, które są dostępne na rynku polskim: Ginkofar, Bilobil Forte, DopelHertz czyli preparaty z wyciągów roślinnych. Ze względu na częste trudności z przełykaniem leki na koncentracje dostępne są też w płynnej formie. Lek na pamięć dla starszych w płynie często zawiera alkohol, dlatego trzeba stosować go z umiarem.

Co powinny zawierać leki na poprawę pamięci dla osób starszych?

Chciałby się wręcz zadać pytanie o to, jak poprawić pamięć. Leki, które – na szczęście – są dostępne są pewnego rodzaju zielonym światłem dla naszych chęci. W aptekach istnieje szereg suplementów poprawiających pamięć, które warto stosować już przed wystąpieniem objawów. Lekarstwo na pamięć dla osoby starszej powinno być dobrane bardziej dokładnie ponieważ może mieć ona problemy z nadciśnieniem. Leki na pamięć dla tej grupy osób także mogą zawierać witaminy, kwasy omega-3, lecytynę czy magnez.  Jeśli suplementy te nie dają zadowalających rezultatów, należy udać się do lekarza i poprosić o leki na pamięć na receptę. Lekarz na pewno poleci odpowiedni na pamięć lęk.

Leki poprawiające pamięć mogą służyć każdemu z nas jeśli stosujemy je zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce. Warto z nich korzystać i wspomagać pracę mózgu żeby jak najdłużej cieszyć się dobrą pamięcią. Leki na pamięć nie są drogie więc dostępne są naprawdę dla każdego.

Źródła:
  1. MÓZG – rozwiń swój potencjał, Sylwester Kowalski, Polska 2017, wyd.1, ISBN: 978-83-65456-87-8
  2. Clinical Management of Memory Problems (2nd Edn) (PLE: Memory) Psychology Library Editions: Memory, Barbara Wilson, Nick Moffat, Psychology Press, 2014, ISBN: 1317685539, 9781317685531

Dodaj komentarz