Tabletki na pamięć i koncentrację dla dzieci? Nie tylko!

tabletki na pamięć i koncentrację

Obecnie poszukuje się różnych sposobów, które mogłyby wpływać pozytywnie na koncentrację i pamięć. Dobra pamięć i koncentracja są bardzo istotne dla codziennej pracy czy uczenia się. Ich pogorszenie się może wpłynąć także na ogólne funkcjonowanie, dlatego też warto jest dbać o dobrą pracę swojego umysłu. Jak wybierać tabletki na pamięć i koncentrację i co warto wiedzieć o ich działaniu?


Nawigacja:

Tabletka na pamięć i koncentrację – dla kogo?

Warto pamiętać, że trudno jest wyprodukować tabletki na pamięć, które byłyby odpowiednie dla każdej osoby. W różnym wieku potrzeba zazwyczaj różnych środków, które mogą efektywnie wspomóc proces zapamiętywania. Tabletki na pamięć i koncentrację dla dzieci zawierają zwykle wszystkie potrzebne witaminy i minerały, których niedobór może spowodować u dzieci problemy nie tylko w danym momencie, ale także w przyszłości. W przypadku dzieci dobrze jest oprócz tego typu środków stosować również oleje, które zawierają kwasy omega. Tabletki na koncentrację dla dzieci zawierają zazwyczaj witaminy z grupy B oraz magnez. Ich stosowanie jest jednak zalecane zazwyczaj wtedy gdy dziecko uczęszcza już do szkoły i może cierpieć na niedobór tych składników. W takim przypadku jednak tabletki na koncentrację powinny być stosowane wyłącznie według instrukcji.

Tabletki na koncentrację dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Tabletki wspomagające naukę mogą zawierać mogą także witaminę D. Warto stosować je zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy ekspozycja na światło słoneczne jest znacznie mniejsza. Jeśli preparat przeznaczony jest dla młodzieży, wtedy takie tabletki na skupienie mogą zawierać również kofeinę i taurynę. Nie są one jednak zalecane do stosowania przez małe dzieci, dlatego też warto jest zwracać baczną uwagę na skład.

Środki na koncentrację dla dzieci powinny zawierać naturalne składniki!

Przede wszystkim półfabrykanty takie jak zioła. Szczególnie w przypadku dzieci uczących się w niektórych przypadkach pozytywne działanie może wykazywać na przykład miłorząb japoński. Choć to zioło jest stosowane zazwyczaj u osób nieco starszych, to jednak pobudzenie mikrokrążenia pozwala zazwyczaj na lepsze dotlenienie mózgu. To z kolei przyczynia się do poprawy pracy umysłowej. Preparaty na pamięć i koncentrację dla dzieci które jeszcze się nie uczą w szkole zazwyczaj jednak zawierają inne substancje. Dlatego są tam wspomniane wyżej kwasy omega-3 oraz inne ważne kwasy tłuszczowe, niezbędne dla właściwego działania nerwów, a zwłaszcza ich odbudowy.

Czyli jakie tabletki na pamięć i koncentrację mam wybrać?

Takie preparaty jak tabletki na pamięć i koncentrację opinie zbierają zazwyczaj różne. Wiele zależy od tego, czy dany środek został odpowiednio zbilansowany i czy rzeczywiście zawiera aktywne substancje. Jednym z lepszych preparatów, biorąc pod uwagę działanie oraz recenzje stosujących go osób, jest Hustler Mind. Ten środek w formie tabletek zawiera między innymi miłorząb japoński.

Pamiętaj! Tabletki na skupienie nie dają efektów natychmiastowo.

Stosując tabletki na pamięć warto jednak pamiętać, że tego typu preparaty zazwyczaj wymagają dłuższego przyjmowania, by rzeczywiście odczuć ich działanie. Jedynie takie tabletki na koncentrację i pamięć, które zawierają środki pobudzające, takie jak na przykład kofeina, mogą wykazywać działanie, które jest odczuwalne od razu.

Źródła:
  1. Brain Candy: Boost Your Brain Power with Vitamins, Supplements, Drugs, and Other Substance, Theodore LidskyJay Schneider, Simon and Schuster, 2010, ISBN: 0743218434, 9780743218436
  2. Pamięć doskonała, Barbara Szula, Zlote Mysli, 2012, ISBN: 8377011840, 9788377011843

Dodaj komentarz